Mnohí sme to už pri cestách zažili a kládli sme si túto otázku: Kde sú neturistické a nezvyčajné miesta? Hľadáme ich takmer všade, aby sme sa tak trochu vyhli tomu mainstreamu. Viete, aké netradičné pamätihodnosti, atrakcie a pamiatky ponúkajú zahraničné weby pri návšteve Slovenska? Pri niektorých sa možno začudujete, niektoré až prekvapia… Článok „Neturistické miesta Slovenska očami turistov“ vás prenesie do myslenia zahraničných webov.

Čachtický hrad

Slovensko je veľmoc, čo sa týka hradov. Dalo by sa povedať, že na kilometer štvorcový sme jednotka. So 120 rôznymi hradmi a zámkami sme rajom pre nejedného cudzinca. Čachtický hrad zaraďuje atlasobscura medzi najnetypickejšie atrakcie. Niekto si povie, čo je na tom, ale treba uznať, že v tomto prípade predáva príbeh o Čachtickej pani. Veď koho by nezaujímal hrad, keď si prečíta, že v roku 1611 zabila vyše 600 mladých dievčat? Nie nadarmo sa Bátorička zaradila v Guinessovej knihe rekordov medzi najhorších masových vrahov.

Neturistické miesta Slovenska očami turistov
Foto: www.canva.sk

Čičmany

Krásna dedina, ktorá udivuje nielen Slovákov, ale aj cudzincov. Pomaľované drevenice s lokálnymi bielymi vzormi, ktorých tradícia siaha až do 13. storočia. Čičmany sa však dostali do povedomia mladých cestovateľov hlavne pre fotky na Instagrame.

Neturistické miesta Slovenska očami turistov

Stará Bystrica

Orloj majú nielen v Prahe, ale aj v Starej Bystrici. Rôzne cestovateľské weby sa nadchýnajú nielen hodinami, ale aj zobrazením rôznych slovenských dejateľov. Úprimne, toto by som asi nikdy nikomu neodporúčal, lebo táto stavba patrí medzi najväčšie architektonické nepodarky. Kombinácia rôznych stavebných štýlov s necitlivým zobrazením. Ale proti gustu žiaden dišputát. Bystrica sa prosto objavuje medzi netradičnými pamiatkami, ktoré človek musí vidieť.

Neturistické miesta Slovenska očami turistov

Petržalka

Cudzincov ohuruje – a vo veľkom. Chcú sa ponoriť do betónovej džungle a spoznať život v nej. Ani by ste netušili, aký veľký je záujem o spoznanie najväčšieho slovenského sídliska. Pre nás nepochopiteľné, ale pre iných fascinujúce. Dokonca sa začali robiť poldenné prehliadky s návštevou modelového bytu. Že sa vám to zdá ako scéna z filmu? Verte, že tento druh turistiky je veľmi populárny. A keď im ešte ukážete staré nedostavané depo, cudzinci sú nadšení viac ako pri prehliadke Spišského hradu.

Oravský zámok

Najkrajší hrad na Slovensku, kde nestretnete davy? No predsa Oravský zámok, kde sa natáčal aj známy nemý film z roku 1922. Jeden z prvých hororov na filmovom plátne na svete a azda najslávnejší horor vôbec, nemý nemecký Upír Nosferatu. Točili ho z veľkej časti na Slovensku. Tu vidno, že príbeh predáva. Dajte miestu príbeh a máte turistov. Treba však uznať, že Oravský zámok je prosto bomba, ktorá sa páči zvonku a aj zvnútra.

Vojenské bunkre pri Bratislave 

V období prvej Československej republiky vzniklo aj na území dnešného Bratislavského kraja niekoľko vojenských bunkrov, ktoré nás mali chrániť pred budúcim útokom z dnešného Rakúska, resp. Nemecka. Asi najlepšie zachovaný vojenský bunker je BS-4  Lány, ktorý nájdete v Petržalke. Bunker je neďaleko mosta Lafranconi v Bratislave. Nachádza sa na petržalskom brehu Dunaja kúsok pod cyklotrasou smerom na hraničný prechod Berg. 

Vojenská história zaujíma drvivú väčšinu zahraničných návštevníkov. Pri nej sa niečo dozvedia, naučia a hlavne majú pocit objavovania.

Že vám teraz napadli iné netradičné miesta, kam by ste poslali cudzincov? Verte, že rovnaký pocit majú obyvatelia tých krajín, ktoré ste navštívili. To, čo platí pre nás, platí aj pre turistov, ktorí si nájdu čas na naše malé krásne Slovensko.

Základ je, že Slovensko sa čoraz viac objavuje na turistických mapách – a určite sa neskôr objavia aj iné tipy.

Máte aj vy nejaké postrehy? Dajte do komentu a radi uverejníme v článku „Neturistické miesta Slovenska očami turistov“

Slovensko očami turistov alebo ako nás vnímajú.

Zdieľaj tento článok