Raj priamo v oceáne, opustené koralové ostrovy, sopky, posvätné jazerá, ale aj zákutia na surfovanie a potápanie sa.
- Ometepe
Ostrov symbolizuje tvar presýpacích hodín položených na jazere Nikaragua v Nikarague. V skutočnosti ide o dva sopečné vrcholy spojené úžinou, od ktorých sa odvíja aj samotný názov – dve hory. Tieto dva kužele sú známe aj ako oheň a voda.
Kým sopka Concepción vybuchuje často, menšia Maderas je spiaca, pokrytá lesmi a v nich žijúcimi opicami – vrešťanmi, ktoré sú turistickým budíčkom. Okrem raja ide aj o posvätné miesto mayských domorodcov.
Ostrov je domovom viac ako 1700 skalných obrazov, teda petroglyfov z roku 1000 pred Kristom. Okrem iného je sídlom vodopádu San Ramón, ktorého voda padá ponad machom pokryté skaly. Naprieč ostrovom vedie aj viacero turistických trás, jednou z nich je sedem až desať-hodinová túra na sopku Concepción s výhľadmi na ostrov.
- Atolón de Turneffe
Najväčší systém koralových útesov v Strednej Amerike, 40 kilometrov od Belize City. Zatiaľ, čo rybári sa vydávajú na Grand Slam na rybolov, potápači hľadajú raje a korytnačky na južnom cípe. Najznámejšia oblasť určená pre potápanie je Elbow, útes pokrytý mnohými trubicovými hubami. Dominantou je aj centrálna lagúna.
- Isla Mujeres
Je len na skok od mexického letoviska Cancún. Ostrov s pokojnými tyrkysovými vodami, bielym pieskom a koralmi. Atmosféru dopĺňa tradičná mexická kaplnka Virgen de Guadalupe. V minulosti bola Isla Mujeres mayským útočiskom bohyne Ixchel, dnes skôr láka potápačov. Lemujú ju pláže Playa Norte a Punta Sur s mnohými mayskými ruinami.
- Marajó
Brazílsky ostrov veľký približne ako Švajčiarsko, ktorý si zachoval znaky predkolumbovej Ameriky. Najväčšia dedina na ostrove Soure je domovom pastvín a saván. Lesná západná polovica ostrova je len zriedka navštevovaná, pokrývajú ju tropické dažďové pralesy, ktoré sú počas obdobia dažďov zvyčajne zaplavené.
- Galapágy
Stratený svet – lietadlom z ekvádorského Quita vzdialený približne tri hodiny. Z trinástich ostrovov sú obývané len štyri. V tejto nadpozemskej destinácii turistov okúzlia najzvláštnejšie druhy zvierat od morských leguánov po jedinečné vtáky s dlhým zobákom a tyrkysovými nohami.
Talizmanom návštevy je výskumná stanica Charlesa Darwina na hlavnom ostrove Santa Cruz, ktorá sa zameriava na evolúciu. Okrem iného Santa Cruz ponúka aj prechod cez obrovské tunely vytvorené lávou. Ostrov Española je naopak centrom morských korytnačiek.
- Súostrovie San Blas
Ostrovy San Blas lemuje tyrkysové more a kokosové palmy. Tiahnu sa pozdĺž južného cípu pobrežia Panamy. Aj napriek tlaku spoločnosti zostávajú obývané domorodými obyvateľmi Guna Yala, pre ktoré sú typické ručne vyrábané textílie a suveníry.
- Barú a Islas del Rosario
Klenot kolumbijského Karibiku, úzky dlhý ostrov pár hodín od Cartagena de Indias. Jeho obľúbenou časťou je Playa Blanca s plážovými barmi, ale aj Playa Manglares a Playa Puntilla. Kúsok od Barú sa nachádzajú ostrovy Islas del Rosario, národný park, ktorý koralovými ostrovčekmi láka najmä šnorchlistov.
- Isla del coco
Kostarický kokosový ostrov je vzdialený približne 500 kilometrov od Kostariky. Isla del Coco je jediným ostrovom vo východnom Pacifiku s ekosystémom tropického dažďového pralesa. Odborníci ho dokonca prirovnávajú ku Galapágom. Kým ostrov obklopujú 90 metrové útesy, pláž v zálive Chatham je stvorená na oddych pri mori, naopak zalesnený Cerro Yglesias ponúka malú turistiku.
- Isla de Maíz
Skrytý nedotknutý raj Karibiku so zlatým nádychom a mangovými palmami. Nachádza sa približne 90 kilometrov od Nikaraguy. Jeho najobľúbenejšou plážou je Otto, ale aj severná zátoka Goat Beach. Hlavná osada na juhozápadnom pobreží skrýva len zopár hotelov, obchodov a reštaurácií. Obľúbeným je Little Corn Lighthouse, dokonalý maják na pozorovanie západu slnka.