Video blog: Cestovné pasy a víza

Témou prvého video blogu sú cestovné pasy a víza. Môžem mať dva pasy súčane? Na čo mi budú? Aké pečiatky v pase mi môžu robiť problém? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky sa dozviete od Martina.

1 – Cestovné pasy a víza

O čom by mohol byť ďalší video blog? Napíš nám svoj tip.

  1. Ahoj, mohl bys zveřejnit seznam zemí, které dávat do pasu č. 1 a které naopak dávat do pasu č. 2? Viz minuta 3:50 ve videu, ale konkrétně které země to jsou. Děkuji.

    • Ahoj, veľmi dobrá otázka. Do jedného pasu dávam moslimské krajiny ako Irán, Uzbekistan, Pakistan, ale aj krajiny severnej afriky, Sudán – proste všetky krajiny, ktoré vyvolávajú niekedy veľa otázok na colnici. Do druhého pasu si dávam pečiatky, ktoré sú ,,bezproblémové“ čiže krajiny západu, ale aj Čína, India, Južná Afrika…krajiny ktoré sú normálnymi turistickými destináciami. Ale aj tak, keď sa ma spýtajú na hranici, či som navštívil nejakú krajinu a nemám ju v pase, neklamem. Nikdy neviem, aké záznamy sú a colníci to vždy ocenili, že neklamem.

  2. Janka says:

    Ahojte, my sme prave dnes zazili celkom zaujimave vypocuvanie, ked sme opustali Izrael. Dovodom boli peciatky z Maroka a Indonezie. Sranda je, ze pri vstupe ani prechodoch Izrael/Jordansko/Izrael sme nic taketo nemuseli riesit. Preto zvazujem druhy pas. Good luck, cestovatelia.
    Pekny vecer

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zdieľaní