O Travelistane

Čo je Travelistan?

  • zdroj základných informácií pre cestovateľov

Hľadáte praktické informácie, tipy a rady pre svoju ďalšiu destináciu? Nájdete ich na Travelistane. Ponúkame základné cestovateľské rady o krajinách, o doprave, jedle, zaujímavostiach, vízach, ako aj o mnohých ďalších témach súvisiacich s cestovaním. Na Travelistane nájdete rady pre známe, aj menej známe miesta.

  • inšpirácia 

Chceš cestovať a plniť si sny? Na cestovanie treba skôr odvahu prekonať seba samého a chuť spoznávať nové veci, ľudí, chute, vône. Tak neváhaj, prezri si našu stránku a inšpiruj sa Travelistanom.

  • blog

Na Travelistane uverejňujeme blogové články, cestopisy, fotoeseje či cestovateľské videá, a to aj tie vaše! Travelistan totiž nie je iba o nás. Ak chceš aj Ty prispieť svojimi cestovateľskými zážitkami, neváhaj a bloguj na Travelistane.

 

Martin Navrátil

Martin Navrátil Travelistan

Vyštudoval históriu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdií sa stal profesionálnym sprievodcom. Počas svojej 13-ročnej kariéry nielen sprevádzal, ale aj organizoval prvoexpedície a cesty do mnohých málo navštevovaných destinácií (Afganistan, Alžírsko, Komorské ostrovy, Sibír a mnohé ďalšie). Doposiaľ navštívil viac ako 150 krajín sveta. Jeho hranice sú oproti nám smrteľníkom posunuté, vďaka čomu je dnes jedným z najscestovanejších Slovákov a v zbierke má nespočetné množstvo bizarných zážitkov. Svoju obľúbenú destináciu vám nepovie, ale má slabosť pre Východnú Áziu, Čínu, gorily v Rwande a tiež čudné opustené miesta. Je milovník a zberateľ kníh, a tiež horlivý fanúšik baseballu. Niet cestovateľskej otázky, s ktorou by Vám neporadil.