O nás

Čo je Travelistan?

  • zdroj základných informácií pre cestovateľov

Hľadáte praktické informácie, tipy a rady pre svoju ďalšiu destináciu? Nájdete ich na Travelistane. Ponúkame základné cestovateľské rady o krajinách, o doprave, jedle, zaujímavostiach, vízach, ako aj o mnohých ďalších témach súvisiacich s cestovaním. Na Travelistane nájdete rady pre známe, aj menej známe miesta.

  • inšpirácia 

Chceš cestovať a plniť si sny? Na cestovanie treba skôr odvahu prekonať seba samého a chuť spoznávať nové veci, ľudí, chute, vône. Tak neváhaj, prezri si našu stránku a inšpiruj sa Travelistanom.

  • blog

Na Travelistane uverejňujeme blogové články, cestopisy, fotoeseje či cestovateľské videá, a to aj tie vaše! Travelistan totiž nie je iba o nás. Ak chceš aj Ty prispieť svojimi cestovateľskými zážitkami, neváhaj a bloguj na Travelistane.

 

Kto sme?

Sme cestovateľské duo, ktoré svoje cestovateľské zážitky nielen žije, ale o nich aj píše a hovorí. O svojich cestách publikujeme články, uverejňujeme fotografie a poskytujeme rozhovory v rozhlase i v televízii. Radi cestujeme kamkoľvek, ale našou cestovateľskou srdcovou záležitosťou je hodvábna cesta.

Martin Navrátil

Martin Navrátil Travelistan

Vyštudoval históriu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdií sa stal profesionálnym sprievodcom. Počas svojej 13-ročnej kariéry nielen sprevádzal, ale aj organizoval prvoexpedície a cesty do mnohých málo navštevovaných destinácií (Afganistan, Alžírsko, Komorské ostrovy, Sibír a mnohé ďalšie). Doposiaľ navštívil viac ako 150 krajín sveta. Jeho hranice sú oproti nám smrteľníkom posunuté, vďaka čomu je dnes jedným z najscestovanejších Slovákov a v zbierke má nespočetné množstvo bizarných zážitkov. Svoju obľúbenú destináciu vám nepovie, ale má slabosť pre Východnú Áziu, Čínu, gorily v Rwande a tiež čudné opustené miesta. Je milovník a zberateľ kníh, a tiež horlivý fanúšik baseballu. Niet cestovateľskej otázky, s ktorou by Vám neporadil.

 

Marta Rajková

Marta Rajková TravelistanVyštudovala právo na Univerzite Komenského a získala PhD v odbore právne dejiny. Dlhodobo žila a študovala v zahraničí, najmä v Spojených štátoch amerických, Rakúsku a Maďarsku. Ovláda štyri jazyky, je milovníkom folklóru, ako aj cudzích kultúr a tradícií. Má nespočetné množstvo hobby, venuje sa najme hudbe, tancu, turistike a fotografovaniu. Jej srdcovkami sú USA a Stredná Ázia. Je živým dôkazom toho, že cestovanie môže byť bezpečné a vzrušujúce aj pre ženy, ktoré sa na cesty vyberú samy, bez spoločníkov. Jej posledné väčšie cesty viedli okrem iného k Aralskému jazeru v Uzbekistane, či za polárny kruh na severozápade Ruska. Je vegetariánka a ak ste ním aj vy, rada vám poradí, ako prežijete v krajinách, ktorých kuchyňa obsahuje prevažne mäso.