Vietnam

Cestovatelia často cestujú po Juhovýchodnej Ázii v jednom kuse, t.j. navštívia aj ostatné krajiny tohto regióny, nie iba jednu. Ponúkame vám preto prehľad hraničných priechodov so susedskými krajinami resp. tých najpopulárnejších.

S Kambodžou

  • Banet/Moc Bai – všetko ide rýchlo a hranica leží na hlavnom ťahu Saigon – Phnom Phen. Odporúčame prísť sem doobeda, aby ste stihli dôjsť do Phnom Phenu. Víza do Kambodže sa dajú kúpiť na hranici. Medzi Saigonom a Phnom Phenom jazdia pravidelné autobusové spojenia. Lístky kúpite v nejednej CK v Saigone.

S Laosom

  • Nam Phao/ Cau Treo – neďaleko Dien bien phu resp. Sapa. Víza do Laosu kúpite na mieste za cca. 30 USD. Čo sa týka cesty, tento hraničný priechod je nádherným zážitkom, ale treba počítať s tým, že cesta do Luang Prabang môže trvať aj 24 hodín. Najlepšie sa do Laosu dostanete letecky, napríklad touto leteckou spoločnosťou: Lao Airlines – http://www.laoairlines.com/.

S Čínou

  • Dong Dang/Ping Xian alebo Lao Cai/Hekou na ceste do mesta Sapa. Čínske víza si však treba vybaviť vopred. Najlepšie sa do Číny dostanete vlakom. Pozri časť Doprava.