Thajsko

Thajsko má otvorené hraničné priechody medzi Laosom, Kambodžou a Malajziou. Pozemský hraničný priechod s Barmou je zatvorený, do Barmy sa však dá preletieť z Bangkoku. V Thajsku sú dva typy hraničných priechodov: pre zahraničných a pre miestnych. Tu uvádzame najpopulárnejšie hraničné prechody, kde nie sú žiadne veľké problémy. Ak cestujete do Malajzie, je viac-menej jedno, ktorý hraničný priechod použijete.

S Laosom

  • Chiang Khong/Huay Xai – Tento hraničný priechod sa využíva hlavne vtedy, keď sa chcete dostať do Luang Prabang loďou po Mekongu. Plavba je dlhá cca. 230 km a pre dobrodružne ladených ju jednoznačne odporúčame. Víza do Laosu dostanete na laoskej strane za poplatok 20 USD.
  • Nongkhai/Vientiane – Tento hraničný priechod je v blízkosti hlavného mesta Vientiane. Dostane sa sem vlakom, ale aj autobusom. Viac v časti Doprava. Víza do Laosu dostanete na laoskej strane za poplatok 20 USD.

S Kambodžou

  • Aranyaprathet/Poipet – najpopulárnejší hraničný priechod na ceste do Siem Reap, mesta pri Angkor Wate. Miestne cestovné kancelárie v Bangkoku ponúkajú cestu Bangkok – Siem Reap od 250 THB, čo je približne 7 EUR.
  • Hat Lek/Ko Kong – Tento hraničný priechod je vhodný v prípade, že sa chcete dostať do kambodžského Sihanukville.