Pakistan

Doprava do Pakistanu

Do Pakistanu sa dostanete svetovými leteckými spoločnosťami ako Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways, ktoré lietajú nielen do Karáči, ale aj do miest Lahore a Islamabad.

 

Vnútroštátna doprava

Letecká doprava

V rámci Pakistanu lieta kvalitná letecká spoločnosť Pakistan International Airlines – http://www.piac.com.pk/.

 

Vlak

Vlaková doprava je ideálna na dlhé vzdialenosti. Vlak premáva na linkách Peshawar – Lahore – Karáči. Najlepšie je využiť nočné spoje. Pakistanské vlaky sú v porovnaní s indickými na vyššej úrovni. Odporúčame spýtať sa na vagón, ktorý je nielen klimatizovaný, ale má aj vlastnú toaletu. Cena lístku na trase Lahore – Karáči vo veľkom komforte sa pohybuje okolo 30 USD. Viac informácií o vlakoch získate na tejto adrese: http://www.railpk.com/.

 

Autobus

Autobusová doprava v Pakistane je na vyššej úrovni ako v Indii. Môžete si vybrať z niekoľkých dopravných spoločností, ktoré premávajú po celom Pakistane. Jednoznačne odporúčame overenú autobusovú spoločnosť Daewoo – http://www.daewoo.com.pk/index.asp. Spoločnosť premáva po celom Pakistane okrem Karakoram Highway. Vyznačuje nielen presnými odchodmi, čistými novými autobusmi, ale aj s možnosťou výberu vyššieho komfortu. To znamená, že za pár dolárov navyše môžete dokonca pozerať filmy v angličtine, máte lepšie sklápateľné sedadlo, nápoj, hudbu a palubný servis. Ak chcete ísť touto autobusovou spoločnosťou, povedzte taxikárovi, že sa chcete dostať na bus station daewoo.

Ak však chcete ušetriť, nezáleží vám na presných odchodoch a neprekáža vám nepohodlie, potom choďte niektorou z autobusových spoločností, ktoré nájdete na klasických autobusových staniciach. Takéto autobusy sú často veľmi staré, ale našťastie spoľahlivé.  Pri výbere spoločnosti si položte otázku, či sa vám neoplatí priplatiť pár dolárov za klimatizáciu, ak cestujete napríklad dole na juh krajiny.