Južná Kórea

máj – jún a september – október

Najlepšie obdobie na návštevu Južnej Kórey, kedy je počasie najmenej daždivé a nie je až tak dusno. Najkrajšie obdobie je asi od polovice mája do konca júna, keď kvitne sakura (divá čerešňa). Celá krajina sa vtedy belie kvitnúcimi stromami. Ešte krajšia je možno jeseň, približne od druhej polovice septembra do polovice novembra, keď celá krajina hrá pestrými farbami. Teploty sú v tom čase veľmi priaznivé a skoro vôbec neprší.

júl – august 

Aj v tomto období môžete Južnú Kóreu pokojne navštíviť, ale počítajte s dusnejším počasím, vyššou vlhkosťou vzduchu a častejšími zrážkami. Obdobie monzúnu je zvyčajne okolo polovice júla, keď prší každý deň asi po dobu dvoch týždňov. V auguste sa striedajú veľmi horúce a dusné dni s celodenným dažďom. Urobíte lepšie, ak sa tomuto obdobiu vyhnete.

november – apríl

Chladnejšie obdobie. Jar prichádza o niečo neskôr ako u nás a až do konca apríla je vetristá. Zo Sibíri totiž fúka chladný vietor, ktorý so sebou v Mongolsku vezme jemný piesok. Ten sa zmieša so znečistením z Číny a napokon to spôsobuje nepríjemné ovzdušie v Kórei. Tento jav je citeľný hlavne v apríli, keď môže jemne dráždiť dýchacie cesty.

V zime môže teplota klesnúť aj na –10°C v Soule, kým napríklad južný Busan alebo ostrov Jeju mrazy nepozná, ale tam je okolo 0 °C. Najchladnejšie je od konca decembra do konca februára.