Južná Kórea

Doprava do Južnej Kórey

Južná Kórea má veľmi dobré letecké spojenie s Európou. V drvivej väčšine sem lietajú všetky veľké letecké spoločnosti, napríklad KLM, Air France, Turkish Airlines, Aeroflot či Emirates, ako aj veľmi dobrý národný prepravca Korean Air – www.koreanair.com.

Južná Kórea má veľmi dobré a lacné letecké spojenia s Japonskom, aj preto je veľmi populárne spájať návštevu týchto dvoch krajín dohromady. Do Japonska vás prepravia takisto lodné spoločnosti, cena palubného lístka vás vyjde do 100 EUR.

Cestova do Južnej Kórey sa dnes dobre spája aj s Juhovýchodnou Áziou, kam lieta letecká spoločnosť Air Asia – http://www.airasia.com/ot/en/home.page?cid=1. Z Bangkouku alebo z malajského Kuala Lumpur sa pri dobrom plánovaní dostanete do Južnej Kórey aj za 100 EUR.

 

Vnútroštátna doprava

Autobus

Medzi mestami jazdia veľmi kvalitné autobusové spoločnosti. Vyskúšať môžete napríklad túto – http://www.kobus.co.kr/web/eng/index.jsp, ktorou sa dostanete zo Soulu do Busanu za cca. 4 hodiny, za cca. 16 EUR.

 

Vlaky

Podobne ako v Japonsku, aj v Južnej Kórei je vlaková doprava veľmi populárna. Vlakmi tu cestuje takmer každý. Medzi mestami Soul – Busanom premáva rýchlostný vlak (cca. 300 km/h). Na tejto stránke: http://www.letskorail.com/ebizbf/EbizbfForeign_pr16100.do?gubun=1 však nájdete aj vlakové spojenia medzi inými kórejskými mestami.