Austrália je s chuťami na podobnej úrovni ako Európa. Prevláda hlavne mäso a kultúra grilovania (BBQ). Na mnohých miestach ako sú kempy nájdete grilovacie zariadenie a v obchodoch je široká škála produktov už nachystaných na grilovanie.

  • mäso – hlavne hovädzie ako steaky, kuracie mäso a pochutnáte si aj na kengure. Miestni zvlášť milujú kengurí chvost.

Vo väčších mestách ako Sydney, Melbourne, Brisbane atď. nájdete mnoho reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou, a to aj vďaka silnej čínskej či indickej komunite.

 

Vegetariáni

IMG_1359x

Austrália je moderná krajina s nespočetnými možnosťami aj čo sa týka stravovania. Napriek tomu, že Austrálčania obľubujú mäso a grilovanie, nájsť vegetariánske reštaurácie alebo aspoň vegetariánske prevedenia jedál nie je problém. Vegetariánstvo sa stáva v skutočnosti dosť modernou formou stravovania a vznikajú aj veľmi populárne bary, kaviarne a reštaurácie pre vegetariánov a vegánov.

  • Ak idete do Melbourne, odporúčame navštíviť napríklad Vegie Bar na známej Brunswick Street v bohémskej štvrti Fitzroy – http://vegiebar.com.au/.
  • V Austrálii funguje reštauračná sieť Lord of the Fries. Ide síce o tzv. fast food, ale je skutočne chutný, je čisto vegetariánsky a navyše aj kóšer a halal. Odporúčame vyskúšať – http://www.lordofthefries.com.au/.
  • Vo väčších mestách sú trhy, ktoré ponúkajú veľa zeleniny a ovocia.
  • Ak máte možnosť variť si, v supermarketoch nájdete akékoľvek vegetariánske ingrediencie.