Surinam

Paramaribo

Hlavné mesto krajiny. Voľakedy patrilo Angličanom, tí ho však vymenili za holandský Nový Amsterdam (dnešný New York). Paramaribo leží na brehu rieky Surinam a vďaka svojej architektúre patrí medzi najkúzelnejšie hlavné mesta v Južnej Amerike. Milo vás prekvapí drevená architektúra prezidentského paláca, hlavného súdu alebo bežných budov, ktorá dodáva mestu akýsi šarm. Najstaršou budovou v meste je pevnosť z holandských čias – Zeelandia. Večer je mesto plné zábavy, najmä dobrých barov so skvelou indonézskou, kreolskou a holandskou kuchyňou. Večer pri západe Slnka máte možnosť uvidieť delfíny. Takmer každý hotel organizuje výlety zamerané túto atrakciu.

 

Brownsberg

Národný park neďaleko hlavného mesta, v ktorom môžete okúsiť pravý dažďový prales, vykúpať sa vo vodopádoch alebo sa len tak prejsť po pralese. V pralese sú, samozrejme, vychodené chodníky. Prejsť sa nedotknutým a neporušeným pralesom sa totiž celkovo nedá.

 

Prales a aktivity

Z hlavného mesta je možné uskutočniť rôzne výlety: splavovanie riek, rybačka, treking, pobyt v pralesoch, zlanovanie. Toto všetko sa nedá spraviť individuálne, ale potrebujete na to miestnu CK, ktorú nájdete bezproblémov v hlavnom meste blízkosti pevnosti Zeelandia. Ak ste jednotlivec či skupina maximálne troch ľudí, určite vás priadia do skupinky iných cestovateľov. Miestne CK sa snažia o autentické zážitky, pi ktorých treba aj určitú fyzickú predispozíciu. Pobyt v pralese je namáhavý hlavne kvôli vlhkosti vzduchu, teplu a dotieravému hmyzu. Ak to však zvládnete, zažijete niečo, čo sa dnes veľmi ťažko hľadá.