Brazília

Doprava do Brazílie

Do Brazílie sa dostanete z Európy niekoľkými leteckými spoločnosťami. Lieta sem napríklad

  • Air France s prestupom v Paríži,
  • Iberia s prestupom v Madride,
  • British Airways s prestupom v Londýne,
  • Lufhansa s prestupom vo Frankfurte a mnohé ďalšie.

Hlavnými medzinárodnými letiskami sú Sao Paulo a Rio de Janeiro.

 

Vnútroštátna doprava

Letecká doprava

V rámci Brazílie lieta niekoľko leteckých spoločností. Ak plánujete dopredu, výrazne vám to zlacní pobyt.

 

Autobus

Brazília má skvelú cestnú dopravu a kvalita autobusov je na veľmi dobrej úrovni. Autobus je najlepšou alternatívou na cesty nielen v tejto krajine, ale v zásade v celej Južnej Amerike. Na dlhé vzdialenosti si môžete vybrať druh autobusu a za príplatok, ktorý nie je vysoký, si môžete dopriať komfort, ktorý vám ušetrí čas a viac si vďaka nemu odpočiniete.

Autobusy odchádzajú z autobusových staníc Rodovaria, kde si kúpite na cestu vodu, jedlo a na mnohých sa dá aj odložiť batožina. Na dlhé vzdialenosti je na výber z 3 tried:

  • convencional – klasický autobus, miesta na nohy je asi toľko ako v našich autobusoch. Ide o najnižšiu triedu.
  • executivo – ide o autobusy, ktoré majú lepšie sklápateľné sedadlá, klimatizáciu, toaletu
  • leito – ide o najlepšie autobusy, kde máte 3 rady sedadiel, široké sedadlá maximálne sklápateľné do polo-ležatej polohy, miesta na nohy máte toľko, že ich takmer vystriete. Klimatizácia a toaleta sú samozrejmosťou. Niekedy máte aj video, hudbu, palubný servis a hlavne minimálny počet zastávok. Sú to najpriamejšie linky.

Kde kúpite lístky a aké sú spoločnosti?

Lístky sa dajú kúpiť cez webové stránky jednotlivých nižšie uvedených spoločností alebo na autobusových staniciach. V období okolo nového roku a karnevalu sú lístky veľmi rýchlo vypredané. Za normálnych okolností by ste však lístky mali dostať v deň odchodu resp. lepšie je kúpiť si ich deň pred odchodom.

Lístky si môžete kúpiť aj cez webovú stránku, ktorá združuje takmer všetky spoločnosti. Prinajmenšom si môžete spraviť predstavu o cenách – http://brazilbustravel.com/.

 

Medzinárodná doprava 

Brazília ma skvelé autobusové spojenie s okolitými krajinami ako je Argentína, Chile, Paraguaj, Uruguaj, ale aj Bolívia. Treba však rátať s veľmi dlhými presunmi. Napríklad z Rio de Janeiro do argentínskej Patagónie / Bariloche je to cca. 48 hodín.