Argentína

Buenos Aires

Untitled-1Untitled-2

Hlavné mesto Argentíny, ktoré dostalo prezývku Paríž východu. Sú tu široké ulice, obchodné triedy, reštaurácie so skvelými steakmi, ale aj diskotéky, v ktorých sa zabavíte asi najlepšie v celej Južnej Amerike. V Buenos Aires treba zostať minimálne 5 dní, aby ste si vychutnali všetky atrakcie a nasali dostatok príjemnej atmosféry. Odporúčame navštíviť najmä tieto konkrétne miesta:

 • La Boca – mestská štvrť, kde sa tancuje tango – v reštauráciách alebo len tak na ulici. Zároveň je to domov slávneho futbalového klubu, kde hral Diego Maradona počas najslávnejšieho obdobia. Nájdete tu aj pestrofarebné domy a vinárničky.
 • Cementario de la Recoleta – najznámejší cintorín bohatých rodín s obrovskými mramorovými hrobkami. Pochovaná je tu aj Evita Peron.
 • San Telmo – populárne hlavne v nedeľu, keď sú tu otvorené trhy a na uliciach sa tancuje tango. Nájdete tu tiež príjemné vinárne a kaviarne.
 • Avenida 9. júla – najširšia a najznámejšia ulica v Buenos Aires, na ktorej nájdete najznámejšie módne značky.
 • Par Tres de Febrero – najväčší park v meste
 • Cabildo – sídlo vlády počas koloniálneho obdobia
 • Hlavná pošta
 • Metropolitná katedrála
 • Divadlo Colón

 

Mendóza

Ak vás zaujíma víno, tak Mendóza je skvelou voľbou. V meste sú cestovné kancelárie, ktoré vám zabezpečia výlety na ochutnávky do okolitých viníc a poradia vám, ak hľadáte konkrétny druh vinice.

 

Aconcagua

V preklade biela stráž. S výškou 6 962 m.n.m. je to najvyššia hora na americkom kontinente. Podmienkami výstupu sa prirovnáva k osemtisícovým velikánom v Himalájach. Nejde o klasický horolezecký výstup, ale skôr o trekový. Najväčším problémom pri výstupe môže byť nadmorská výška a riedky vzduch. Ak to porovnáme s Himalájami, vzduch pri určitej výške počas výstupu na Aconcaguu môže byť redší ako pri vyššej výške v Himalájach. Ak chodíte pravidelne na turistiku do hôr, fyzicky by ste to mali zvládnuť. Výstup na Aconcaguu ponúka mnoho argentínskych cestovných kancelárií. Ich ceny sa pohybujú od 2000 EUR/osoba. Najvhodnejšie obdobie na výstup je január a február.

 

Iguazu

Foto: Kamila Prešnajderová

Foto: Kamila Prešnajderová

Vodopády Iguazu patria určite k najkrajším vodopádom na svete. Vodopády sa delia na argentínsku  a brazílsku časť. Jednoznačne krajšia je argentínska časť, kde je viac výhľadov, viac vodopádov a viac aktivít – napríklad plavba rýchloloďou pod vodopády. Ibaže by ste chceli vyhliadkový let vrtuľníkom nad vodopádmi, tak ten sa dá uskutočniť len z brazílskej strany. Ak sa nachádzate na argentínskej strane, návšteva brazílskej strany Iguazu je bezproblémová. Stačí prejsť hranicou, ktorá však nie je priamo pri vodopádoch.

Prehliadka vodopádov Iguazu je celodenný výlet. Po zaplatení vstupného dostanete mapu, podľa ktorej sa ľahko zorientujete. Všetko je dobre značené. Odporúčame vziať si so sebou do rezervy suché tričko alebo pršiplášť.

 

San Carlos de Bariloche

Mesto na severe Patagónie je známe nielen najväčšími lyžiarskymi strediskami, ale aj jazernou oblasťou.

 • Catedral Alta Patagonia – je najväčšie lyžiarske stredisko v Južnej Amerike, lyžiarske dráhy majú spolu vyše 100 km. Stredisko sa nachádza asi 12 km od Bariloche.
 • Nahuel Huapi národný park – veľa možností na treking.
 • Cerro Campanario – výhľad na jazernú oblasť.
 • Circuito Chico – 60 km dlhý okruh v nádhernej prírode. V okolí môžete trekovať alebo prejsť trasu na bicykli.

 

El Calafate

perito moreno small

Foto: Kamila Prešnajderová

Malé mesto v Patagónii.

 • Hlavnou atrakciou je ľadovec Perito Moreno asi 80 km od El Calafate. Uvidíte ako obrovské kusy ľadovca padajú do ľadovcového jazera. Vstup do parku je 260 ARS.
 • Z mesta sa robia exkurzie do okolitých hôr s výhľadom na jazero Argentína, ale aj k Torres del Paine.

 

Ushuaia

tierra del fuego small

Foto: Adrian Bayer

Mesto takmer na samom konci Argentíny. Mesto bolo voľakedy námornou vojenskou základňou, ale dnes je hlavne turistickou atrakciou. Máte tu bohaté možnosti na treking, zimné športy, ale nájdete tu aj kasína.

 • Ľadovec Martial – požičiavajú tu aj mačky a vy môžete organizovane vyjsť na časť ľadovca, odkiaľ budete mať výhľad na Ushuaiu a na záliv.
 • Výlet katamaránom po zálive s výhľadom na hory.
 • Tierra del Fuego národný park – poskytuje možnosť trekovania po dobre značených trasách. Na výber máte 2-dňový trek Paso de la Oveja alebo 4-dňový trek Sierra Valdivieso. Spoločnosť Club Andino Ushuaia vám nielen poskytne potrebné informácie, ale pomôže aj s požičaním vecí na trek. Vstup do parku je 140 ARS.
 • Výlet na Antarktídu – Z mesta Ushuaia vyrážajú lode smerom na Antarktídu. Tento výlet na najchladnejší kontinent Zeme nie je vôbec taký drahý ako v minulosti. Ceny výrazne klesajú s blížiacim sa odchodom, ceny na internete môžu klesnúť až na 1500 USD za 7 dňový výlet.