Tanzánia

Tanzánia susedí s Keňou, Rwandou, Burundi, Kongom, Zambiou, Malawi, Mozambikom a Ugandou. Všetky hraničné priechody sú doposiaľ otvorené. Prechod cez hranice ide veľmi rýchlo a netreba sa obávať zdĺhavého procesu.

S Burundi

Asi najexotickejšia hranica. Z mesta Kigoma sa dá dostať na hranicu taxíkmi za cca. 10 USD. Taxík funguje podobne ako ostatná doprava, to znamená, že sa pohne až vtedy, keď je plný. Víza do Burundi sa dajú kúpiť na hraniciach. Treba si to overiť na ambasáde a takisto aj politickú situáciu.

S Keňou

S Keňou má Tanzánia niekoľko hraničných priechodov. Z Nairobi smerom do Arushe môžete využiť hraničný priechod Namanga. Prechádza sa cez územie Masaiov. Hraničný priechod vedie aj cez národný park Serengeti a keď prejdete klasickým linkovým autobusom, v období január – marec uvidíte migráciu zvierat. Pozor! Aj keď cestujete autobusovou linkou, môžu vás zastaviť strážnici parku a vypýtať si poplatok za vstup do parku.

So Zambiou

Hraničný priechod sa volá Tunduma. Cez tento hraničný priechod sa dá prejsť aj vlakom. Pre viac informácií pozrite časť o doprave.

S Mozambikom

Doteraz bol otvorený hraničný priechod pri meste Mtwara.

S Rwandou

Hraničný priechod sa volá Rusumu Falls.

S Ugandou

Hraničný priechod sa volá Nkurungu.