Tanzánia

Doprava do Tanzánie

Lieta sem niekoľko európskych leteckých spoločností, a to nielen do Dar es Salaam, ale aj do Kilimandžára (napríklad Turkish Airlines, KLM). Ak by boli letenky drahé, môžete skúsiť letieť do Nairobi (Keňa) a odtiaľ si zobrať ranný autobus do Arushe. Cesta trvá cca. 6,5 hodiny a vedie cez územie Masaiov.

 

Vnútroštátna doprava

Letecká doprava

V rámci Tanzánie lietajú veľmi kvalitné letecké spoločnosti za prijateľné ceny. Tu sú odkazy na niektoré z nich:

 

Autobus

Ak nechcete letieť lietadlom, môžete využiť aj autobusy. Na africké pomery sú celkom rýchle a pohodlné, ak ich však porovnáme s Európou, sú pomalé, nechodia načas a čistota nie je veľká. Na autobusových staniciach sa autobusy pohnú až vtedy, keď sa naplnia. Často nefunguje klimatizácia a pripravte sa na veľké horúčavy. Autobusom sa v Tanzánii dostanete všade, len to trvá dlho. Trvanie cesty je rôzne.

 

Vlak

Áno, Tanzánia má aj vlaky, ktoré sú veľmi často využívané. Ak ich porovnáme s autobusmi, vlaky sú oveľa komfortnejšie. Aj vlaky však rovnako meškajú. Vlakom sa dá dostať aj do Zambie či Južnej Afriky. Rezervácie lístkov a vlakových harmonogramoch nájdete tu: http://zanzibarmagic.com/tanzania%20trains.html.