Senegal

Dakar

Untitled-3

Hlavné mesto a zároveň jedno z najväčších v západnej Afrike. Mesto, v ktorom sídlila francúzska koloniálna vláda a ktoré je hlavným mestom afrického džezu. Po Alžíri je to druhé africké mesto, do ktorého Francúzi v minulosti najviac investovali. Badateľné je to najmä na hlavnom námestí, na vybudovaných trhoviskách, radnici či peknej, i keď jemne ošarpanej, hlavnej stanici. V rámci Dakaru odporúčame navštíviť tieto konkrétne miesta a udalosti:

  • ostrov Goree v Atlantickom oceáne, odkiaľ boli otroci prevážaní z Afriky do Ameriky. Na ostrov sa dostanete trajektom z hlavného prístavu a plavba trvá približne 40 minút.
  • hlavné trhovisko – klasický africký kolorit plný farieb, chutí a vôní. Dávajte si tu pozor na osobné veci!
  • džez – spýtajte sa na hoteli, kde v ten večer hrajú džez. Senegal je svetovou špičkou pokiaľ ide o tento hudobný žáner.
  • futbal – národný šport Senegalu. Ak sa hrá miestna liga alebo medzinárodný zápas, miestne mužstvo je poháňané fanatickým publikom.

 

Saint Louis

Untitled-4Untitled-5

Najkrajšie mesto v Senegale, ktoré okrem pekného historického centra ponúka aj pláže či exotický rybí trh. Mesto leží na ostrove, ktoré je spojené mostom od slávneho inžiniera Eiffela. Mesto bolo hlavným mestom západnej Afriky za francúzskeho koloniálneho obdobia. Práve počas tohto obdobia vznikli stavby, ktoré mesto dalo pod ochranné krídla UNESCO. Mestu St. Louis venujte minimálne dva dni.

  • 20 minút pešo od mesta smerom na juh sa nachádza jeden z najživších rybích trhov. Desiatky lodí prinášajú svoje úlovky a chodia sem aj firmy z Dakaru, aby si nakúpili ten najčerstvejší tovar.
  • Oddychovať odporúčame v niektorom z mnohých hotelov na pobreží s výhľadom na Atlantický oceán. Čakajú tu na vás navyše mnohé zaujímavé aktivity, napríklad jazda na koni, štvorkolky alebo sa môžete dohodnúť s miestnymi a ísť na rybačku.

 

Djoudj National Bird Sanctuary

Untitled-6

Neďaleko Saint Louis, takmer na hraniciach s Mauritániou, sa nachádza národný park, ktorého hlavnou atrakciou sú pelikány. Tisíce pelikánov tiahne na toto miesto, aby sa starali o svoje mláďatá.

 

Cap Skiiring

Najkrajšie senegalské pláže na juh od hranice s Gambiou. Je tu na výber z množstva aktivít, ako je napríklad kayaking, štvorkolky či morské aktivity. Ak sem pricestujete po zemi, budete musieť ísť cez Gambiu, čo znamená, že budete potrebovať dvojité vstupné senegalské vízum. Na fórach sa niekedy objavuje informácia, že ho nepotrebujete, ale naša skúsenosť je taká, že všetko závisí od konkrétneho colníka. Najlepšie je preto ísť do Cap Skiiring letecky.

 

Niokolo – Koba

Národný park, v ktorom môžete zažiť senegalské safari. Uvidíte okrem iného antilopy, krokodíly, hrochy a senegalské slony.