Senegal

Doprava do Senegalu

Senegal má veľmi dobré letecké spojenie s Európou. Letenky nie sú drahé, ak plánujete v dostatočnom predstihu. Dakar je dôležitým leteckým uzlom v Afrike. Lieta sem:

  • Air France s prestupom v Paríži,
  • portugalská letecká spoločnosť TAP s prestupom v Lisabone a
  • Turkish Airlines s prestupom v Istanbule.

 

Vnútroštátna doprava

Po krajine sa najlepšie presúva buď prenajatou dopravou, ktorú vybavíte na mieste, alebo takzvaným taxi collective, čo sú 4 až 7 miestne autá, ktoré sa však pohnú až vtedy, keď sa naplnia. Najlepšie miesta sú hneď vedľa vodiča. Sú drahšie, ale máte viac miesta na nohy a lepšie sa odtiaľ aj fotografuje. Klasická autobusová doprava existuje, ale je pomalá. Odporúčame ísť radšej s taxi collective.

Taxi collective majú svoje stanovištia pre každé mesto. Stačí povedať taxikárovi, do ktorého mesta sa chcete dostať a on vás zoberie na príslušné stanovište. Mestskí taxikári vám často chcú vnútiť konkrétny taxi collective, lebo majú z toho peniaze navyše. Nechajte sa radšej iba vysadiť na stanovišti a nájdite si taxi collective sami! Najlepšie je prísť ráno, kedy sa taxi collective najrýchlejšie zaplnia. Na týchto miestach je veľa pomocníkov, ktorí vám chcú pomôcť naložiť batožinu. Peniaze si pýtajú aj za minimálnu pomoc s batožinou. Veľmi priateľsky a taktne im preto naznačte, že to zvládnete aj sami.

Z Dakaru sa dostanete takýmito taxíkmi do Gambie alebo na mauritánske hranice.