Rwanda

Doprava do Rwandy

Letecké spojenie s Rwandou je každým rokom lepšie. Letecké spojenie zabezpečujú veľké európske letecké spoločnosti, napríklad

  • British Airways s prestupom v Londýne,
  • KLM s prestupom v Amsterdame,
  • Turkish Airlines s prestupom v Istanbule, ale aj možné je aj
  • letecké spojenie z Bratislavy so spoločnosťou Flydubai – http://www.flydubai.com/en/ s prestupom v Dubaji.

 

Vnútroštátna doprava

Letecká doprava

Letecké spojenie medzi Rwandou a inými africkými krajinami – Keňou, Tanzániou, Etiópiou a mnohými ďalšími – je tiež na dobrej úrovni.

 

Autobusy a minivany

Rwanda má veľmi dobré asfaltové cesty. Nie sú to diaľnice, ale kvalita je veľmi dobrá, lepšia ako v Keni či v Tanzánii. Medzi mestami premávajú autobusy a minivany. Minivan je rýchlejší, ale menej pohodlný. Autobus je pohodlnejší, ale oveľa pomalší. Autobusové stanice sú v každom meste a v porovnaní s inými africkými krajinami odchádzajú autobusy relatívne načas. Takisto spojenie s okolitými krajinami je na dobrej úrovni. Z Kigali sa dá dostať do Ugandy, Kene či Burundi. Ceny lístkov sú veľmi nízke.

 

Prenájom auta

Veľa cestovateľov si prenajíma auto so šoférom cez miestne CK. Ak je váš pocit komfortu vyšší, odporúčame využiť práve takúto formu dopravy. Ak vám však nevadí presun miestnou dopravou, tak choďte radšej vyššie spomínaným minivanom a zažijete aj domácu atmosféru. Medzi mestami je tiež možné prenajať si taxík. Ak ste trojica či štvorica cestovateľov, náklady sa vám primerane znížia. V Rwande sa dá doprava vybaviť jednoducho na mieste, veľké plánovanie v predstihu nie je potrebné.