Madagaskar

Doprava na Madagaskar

Najväčšou položkou vášho výletu bude zrejme letenka na Madagaskar. Z Európy sem lietajú letecké spoločnosti Air France a Air Madagascar. Ak by ste cestovali s Air Madagascar, táto letecká spoločnosť niekedy ponúka pri vnútroštátnych letoch polovičné zľavy. Viac informácií nájdete na – http://www.airmadagascar.com/en. Na Madagaskar sa dá priletieť aj z Juhoafrickej republiky leteckou spoločnosťou South African.

 

Vnútroštátna doprava

Auto

Jednoznačne odporúčame prenajať si auto! Medzi mestami je totiž veľmi nepravidelná doprava a aj keď nejaká existuje, je veľmi preplnená. Auto si môžete prenajať buď priamo v hlavnom meste alebo sa spýtate nejakého taxikára v hlavnom meste aká je jeho sadzba na deň a koľko sa platí za benzín. Len aby ste mali predstavu, my sme zaplatili na jedno auto cca. 30 EUR/deň plus benzín a strava. Ak cestujete ako skupinka 3 – 4 cestovateľov, náklady sa vám zminimalizujú.

Madagaskarské cesty sú rôzne. Hlavná trasa medzi mestami Antananarivo a Tuleár (NH4) je najlepšia cesta. Bočné cesty sú často v katastrofálnom stave. Neodporúča sa cestovať počas daždivej sezóny.