Gruzínsko – krajina mýtov, hôr, kláštorov a vína

Gruzínsko sa stáva hitom medzi cestovateľmi nielen vďaka relatívnej dostupnosti, ale aj prírodným krásam, ktoré tu vieš zažiť. Pozri si krátke video urobené dronom od Viktora "Vix" Baláža a nalaď sa na ďalšiu cestu do krajiny, kde vládnu hory, víno a ľudská úprimnosť.

Kedže polovica môjho života sa točila a zároveň aj stále točí okolo párty, festivalov, eventov a podobne, potreboval som nájsť akoby „únik“.

Svoj smer a vnútorný kľud som objavil práve v cestovaní, ktoré mi aktuálne dáva pocit šťastia a nájdenie samého seba. Rozhodol som sa, že väčšinu peňazí, ktoré zarobím – PRECESTUJEM ! Nevidel som toho zatiaľ mnoho, no už teraz sa cítim oveľa bohatší ako predtým.

Na začiatku roka som prešiel celú strednú Ameriku, tzn. z Panamy do Mexika, na jeseň ma zlákala Zakaukazská oblasť  Azerbajdžan – Gruzínsko – Arménsko a tesne na to som sa vrátil do mojej (aktuálne) najobľúbenejšej krajiny – Filipíny. Filipíny sú taká moja srdcovka 🙂 Hory, divočina, podmorský život, pláže, kultúra, nezabudnutelní a pohostinní ľudia, lacný a kvalitný rum, no čo viac si želať…

A na záver a späť k téme Gruzínsko

Gruzínsko vo mne zanechalo veľmi silné pozitívne emócie. Architektúra hlavného mesta, pohostinnosť a skromnosť domácich, mnoho pamiatok, výborné jedlá, víno a la nebíčko v papuľke..

Ale to nie je všetko, to najviac bola panenská príroda a nekonečné hory. Ťažko to opísať, no viem, že 12 dní bolo menej ako málo a musím sa čoskoro vrátiť.

Gruzínsko - krajina mýtov, hôr, kláštorov a vínaViktor „Vix“ Baláž – meno pre väčšinu z Vás neznáme, no určite o ňom budete ešte čo to počuť. Dj, produčný festivalov, lodný kapitán, no i vášnivý cestovateľ, ktorý v posledných 10tich mesiacoch stihol navštíviť mimo Európy 11 krajín. Jednou z nich bolo aj Gruzínsko – krajina lahodného vína, potulných pastierov, no i neopísateľne krásnych hôr. Môj instagram : http://www.instagram.com/vixandtrips/

Hľadáš zmysluplný itinerár cesty nielen do Gruzínska, ale aj Azerbajdžanu a Arménska? Ako spojiť krajiny do jednej cesty? Pozri podrobné cestovateľské rady.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zdieľaní