Malajzia

Malajzia je vzrušujúci mix indickej, čínskej a malajskej kultúry, rôznych náboženstiev, ale aj prírodných a gurmánskych zážitkov.

Malajzia je možno trochu v tieni svojho severného suseda Thajska. V porovnaní s inými destináciami Juhovýchodnej Ázie však ponúka nielen úžasné pláže a bohatú kuchyňu, ale aj zážitky spojené s krásnou prírodou – napríklad výstup na Kota Kinabalu, orangutany či možnosť zaplávať si s korytnačkami. Najvýraznejší a najúchvatnejší na Malajzii je však práve jej multikulturalizmus. Malajzia je zatiaľ akosi mimo hlavných turistických trás, a preto vám vrelo odporúčame navštíviť ju čo najskôr, kým ju ešte máte ako-tak pre seba.

Malajzia sa delí na dve časti:

  • Malajský polostrov, kde sa nachádzajú skôr historické pamiatky a veľké mestá, ako aj hlavné mesto Kuala Lumpur.
  • Ostrov Boreno, ktorý je skôr o krásnych plážach, prírode, tyrkysovo čistom mori a adrenalínových aktivitách akými sú napríklad výstup na najvyššiu horu Kota Kinabalu či rafting.

Informácie

Viac  

Diskusie

Viac  

Články

Viac  

Malajzia. Symbióza kultúr a národov

Malajzia je pre našinca stále zahalená akýmsi pomyselným rúškom tajomna a exotiky, ktorá tu srší na každom kroku. Malajzia nie je len moderné mesto Kuala Lumpur so svojimi fantastickými stavbami, ale aj koloniálny Georgetown na ostrove Penang či hinduistické jaskyne Batu. Je križovatkou kultúr, náboženstiev, obchodu a symbolom toho, že ľudia dokážu žiť v symbióze.  Ostrov betelového orecha Kto prichádza do Malajzie zo …

Pokračovať  
Zdieľaní